Подільське радіо представляє інтернет-версію проекту про подорожі Вінничиною, “103,9 кілометр“.
Проект «Туристичний навігатор” реалізується в рамках Конкурсу міні-грантів “Громада своїми руками” за фінансової підтримки ДТЕК Енерго.
Куди поїхати на вихідні, де побачити цікаві місця та зарядитися емоціями на робочий тиждень ви дізнаєтесь на нашому сайті.
Влаштуйте собі та родині міні відпустку, для цього не потрібні величезні бюджети чи багато часу, і повірте у нас є що подивитись.
Кожного місяця ми будемо розповідати вам про цікаві місця, локації для відпочинку та яскравих фото.
Матеріал підготував Володимир Журавков та Людмила Червонецька.
Слухати програму Туристичний навігатор:
Сьогодні з вами ми помандруємо у село Печера.
Від Ладижина це всього лише 80 км., на авто, та 50 км. на велосипеді, що для подорожі вихідного дня супер.
Село Печера Тульчинського району – неймовірно красиве місце на березі Південного Бугу, що лежить в 19 кілометрах на північний захід від Немирова. Південний Буг тут затиснутий з обох боків скелями і утворює каскад порогів. Назва поселення виправдовує себе: існування тут печер підтвердили археологічні розкопки проведені в 1947 – 48 роках. Тоді ж на території сучасної Печери виявили та поселення трипільської культури.
Розпочати свою екскурсію можна з млина графа Потоцького, який знаходиться на іншій стороні річки Південний Буг, в селі Сокілець
Водяний млин Потоцьких у Сокільці
Сокілецький млин побудували на замовлення графа Костянтина Потоцького у 1899 році. Як на ті часи млин був дуже потужним та технологічним, за добу міг перемолоти до 50 тонн зерна. Німецький архітектор навіть передбачив імовірність обміління річки та проклав вздовж неї канал з системою шлюзів. Споруда має три поверхи в центрі будівлі та 4 по боках. Основним будівельним матеріалом була червона цегла та різнокольоровий граніт.
За радянських часів млин було перетворено на гідроелектростанцію, яка забезпечувала електроенергією навколишні села. Він безперебійно функціонував майже 100 років, аж до пожежі у 1992 році. Тоді вогонь знищив всі дерев’яні перекриття, дах обвалився всередину будівлі. Відтоді млин стоїть пусткою.
Наразі млин визнаний пам’яткою архітектури місцевого значення.
Дуже цікаво тут погуляли та зробити гарні фото.
Вінницька область, поряд із селами Сокілець і Печера
Йдемо далі через міст вже у селі Печера на пагорбі розташований
Дерев’яний храм Різдва Богородиці
Селище знамените в першу чергу старовинним дерев’яним храмом Різдва Богородиці, збудованому ще в 1764 році з кам’яної дзвіницею 19 століття на пагорбі над річкою. Фундаментом для церкви та огорожі послужили камені, що залишилися від замку, що знаходився в повному запустінні, колись владного і жорстокого молдавського господаря Дуки.
Поруч з храмом відкривається чудовий краєвид на річку Південний Буг
Далі йдемо гуляти до Печерського парку — парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення.
Парк, який являти собою прямокутник, по периметру обрамлений майже 200-річними липами, вони ж у два ряди з кожної сторони прикрашають головну алею, що ділить парк навпіл по діагоналі.
До річки були побудовані кам’яні сходи з мармуровими статуями по обидва боки. Одна зі скульптур і тепер стоїть: її можна побачити поруч із залишками колишніх купалень, викладених мармуровими плитами.
Усипальниця
В глибині парку, розташованого на місці садиби Потоцьких, стоїть добре збережена усипальниця. Будівля по контурах нагадує костел. Його автором є відомий архітектор Владислав Городецький. З’явилася усипальниця в цьому місці в 1904 році на замовлення Костянтина і Яніни Потоцьких.
Також в селі є бази відпочинку де можна залишитись на відпочинок та смачно пообідати.
Отже, висновок: вам гарантовано сподобається цей маршрут навіть якщо ви вже тут бували неодноразово.
Прохання до всіх хто любить природу не залишати після себе сміття та думати про наступні покоління.
Прокат велосипедів у Ладижині.
Подорожуйте Вінничиною разом з улюбленим радіо, адже Подільське радіо – Створюємо гарний настрій!
Інформаційна служба Подільського радіо.
Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©