Виконавчий комітет Ладижинської міської ради звертає увагу на необхідність дотримання протиепідемічних заходів

Шановні жителі міста Ладижин, селища Губник, сіл Лукашівки, Заозерного, Василівки та хутора Ружицьких, співробітники та власники закладів торгівлі.

Станом на 19.10.2021 року, на території нашої громади встановлено «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки, відбувається зростанням кількості осіб, що захворіли на COVID-19, на сьогодні їх кількість складає вже 70 осіб, з них на стаціонарному лікуванні перебувають 19 осіб.

Виконавчий комітет Ладижинської міської ради звертає Вашу увагу на необхідність дотримання обмежувальних протиепідемічних заходів запроваджених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року №1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострою респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2».

Зокрема звертаємо увагу на заборону:

  • Перебування у громадських будинках і спорудах, громадському транспорті без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно.
  • Діяльності суб’єктів господарювання , які обслуговують відвідувачів у яких серед іншого:
  • не забезпечено працівників засобами індивідуального захисту, зокрема захисними масками або респіраторами, та не здійснюється належний контроль за їх використанням,
  • здійснюється обслуговування покупців без одягнутих вище засобів індивідуального захисту.

Недотримання відповідних протиепідемічних заходів є підставою для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності за ст.44-3 КУпАП України. Частиною першою якої за порушення правил карантину людей передбачена відповідальність у вигляді накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян(17000-34000 грн.) і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000-170000 грн).

Частина 2 зазначеної статті передбачає відповідальність за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно у вигляді накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170-255 грн.).

Стаття 44–3. Порушення правил щодо карантину людей

Порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України “Про захист населення від інфекційних хвороб”, іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами, тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, тягне за собою накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.