Другого червня, у місті Ладижин відбувся форум за участю представників місцевого самоврядування, бізнесу, представників благодійного фонду, відомого урбаніста, а також місцевих жителів. Даний захід покликаний пояснити ще раз людям і донести важливість їх ініціативи, залучення в дані процеси, важливість бізнесу, який постійно тут працює і є соціально відповідальним. А також донести важливість розвитку малого та середнього бізнесу, який залучається до виконання якихось робіт чи послуг на території громади.
Все це створює таку екосистему успішних населених пунктів, в рамках однієї громади.«Основна ідея такого об’єднання і консолідації зусиль – це разом зробити більше. Експерти є в органах місцевого самоврядування, в бізнесі, в фондах. Тож коли ми консолідуємо цей інтелектуальний потенціал він дозволяє покращити умови самоврядування, робити місто зеленим, покращити умови життя людей», – розповів керівник відділу національних проєктів БФ “МХП-Громаді”
Компанія МХП працює на території Ладижина більше ніж 10 років, тут представлено декілька підприємств компанії, тут працює фонд «МХП громаді».
В рамках соціальних програм корпоративної соціальної відповідальності, які ініціює компанія МХП, стратегічним партнером нашої компанії є фонд «МХП-Громаді», ми запровадили конкурс «Роби своє». Конкурс покликаний на те, аби стимулювати громадськість до розвитку мікробізнесу на територіях українських громад.
Конкурс набув широкого поширення завдяки нашим партнерам Міністерству аграрної політики, Міністерству ветеранів, бізнесових партнерів, органів місцевого самоврядування.
Сьогодні на форумі представлений ще один конкурс, який подібний до «Роби своє».
Його ініціює Ладижинська міська рада разом з компанією МХП та фондом «МХП-Громаді». Основна його мета – стимулювання і розвиток малого та середнього бізнесу в місті та населених пунктах Ладижинської міської громади, а також на розвиток соціальної інфраструктури» – говорить керівник відділу націоналних проєктів БФ МХП-Громаді Володимир Панченко
Виконуючий обов’язки міського голови міста Ладижин Олександр Коломієць коротко розповів про те, яким був минулий рік для міста. Адже війна накладає свій відбиток на все.
«Безумовно, цей рік був стійкістю ладижинської громади. У нас було безліч викликів, проблемних питань, важких днів, кризових ситуацій та болючих втрат, але ми вистояли. За цей період ми всі адаптувались до роботи воєнного часу, щось ми робили вперше. У чомусь припускались помилок. На потреби ЗСУ було скеровано за період війни більше 10 мільйонів гривень. Також за цей період прийнято більше 3 000 громадян, облаштовано п’ять пунктів проживання для 250 людей», – розповів виконуючий обов’язки міського голови міста Ладижин Олександр Коломієць.
Під час форуму учасники докладно зупинились на проекті “Громадського бюджету”, який став одним з самих успішних кейсів міста та взаємодії мешканців-влади-бізнесу.
До війни подібні заходи відбувались регулярно. Завдяки реформі децентралізації кожна громада зацікавлена у власному розвитку.
«Реформа децентрації найвдаліша на сьогоднішній день реформа в Україні. Тому що вона дала можливість нашим громадам досить серйозно розвиватися, думати за свій розвиток, залучати кошти, шукати можливості, щоб поповнити свій бюджет і правильно приймати рішення як витрачати свій бюджет. Навіть початок війни показав на скільки важлива децентралізація, наскільки вона сприяла розвитку тих громад, які розвивали в себе промисловість, виробництва, збільшували свій бюджет. З 2015 року наша громадська організація регулярно проводила форуми кілька разів на рік, навчали людей як працювати в умовах децентралізації. Пандемія і війна дещо завадили подібним заходам, але сьогодні ми бачимо відродження. І це дуже важливо. Адже війна – це не тільки фронт та бойові дії. Війна – це також розвиток нашої промисловості, наших міст. Нам потрібно відроджувати країну, розвиватись та покращувати життя людей», – народний депутат України Микола Кучер. Для розвитку територіальної громади надважливо аби люди об’єднувались та проявляли ініціативу. Адже це також сприяє перемозі.
Крім представників місцевого самоврядування, депутатів, представників бізнесу та громади на форумі був присутній відомий урбаніст Влодко Зотов.
Він розповів про інтегроване планування міст для відновлення. Зокрема мова йшла про Ладижин. Напередодні Влодко Зотов оселився в місті, щоб зробити об’єктивну оцінку недоліків міського планування для подальшого їх усунення.
Інформаційна служба Подільського радіо.
Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©