Лядівський скельний чоловічий монастир 103,9 кілометр (13 випуск)

Подільське радіо представляє інтернет-версію проекту про подорожі Вінничиною, “103,9 кілометр“.

«Туристичний навігатор” реалізується в рамках Конкурсу міні-грантів “Громада своїми руками” за фінансової підтримки ДТЕК Енерго.

 

Куди поїхати на вихідні, де побачити цікаві місця та зарядитися емоціями на робочий тиждень ви дізнаєтесь на нашому сайті та в ефірі Подільського радіо, слухайте “103,9 кілометр“ у вівторок та середу о 8.20 та  четвер і п’ятницю о 16.20.

Матеріал підготував Володимир Журавков.

Сьогодні ми відправляємося в мальовниче село Лядове, що у Вінницькій області.

Слухати Туристичний навігатор:

Тут знаходиться Лядівський скельний чоловічий монастир, який вважається одним із семи чудес Вінниччини. Він височіє на скельній терасі 90-метрової гори над Дністром, що протікає поблизу с. Лядова Могилів-Подільського району. Це один із найдавніших православних скельних монастирів України: в молитві та покаянні ченці тут служать Господу вже понад тисячу років. А заснував його славнозвісний родоначальник православного чернецтва у Київській Русі преподобний Антоній Печерський. Той, що започаткував і Києво-Печерську лавру.

Як розповідають у Могилів-Подільській Єпархії УПЦ, у віданні якої перебуває монастир, Антоній Печерський потрапив на територію нинішньої Вінниччини повертаючись зі Святого Афону. Принаймні, так сказано в легендах, що дійшли до наших часів. Там він (в миру Антипа) прийняв чернечий постриг у монастирі Есфігмену і 1013 року (тисячу тринадцятого року) на зворотному шляху до Русі зупинився в цьому благодатному краї. Адже тоді саме по Дністру проходив один із найбезпечніших торгових шляхів до Скандинавських країн, Галицьких князівств і Візантійської імперії. Антоній висік у крейдяному крутосхилі лівого берега Дністра келію, яка збереглася незмінною донині, і вважається однією з головних святинь монастиря.

Віряни переконані, що чудодійну силу має й розташоване на території Лядівського скельного монастиря старовинне Антонієве джерело, яке століттями напувало і зцілювало паломників. Вони порівнюють властивості води цього джерела з водою з колодязя Антонія, який преподобний власноруч заклав і на території Києво-Печерської лаври.


Нині Лядівський скельний монастир перетворився на один із духовних центрів Поділля, місце релігійного паломництва та популярну туристичну локацію. Адже тисячолітня історія монастиря вабить і світський люд. Аби побачити його, туристи піднімаються крутими стежками на майже стометрову гору.

До того ж місцевість, у якій розташована обитель, надзвичайно мальовнича: з оглядового майданчика відкривається чудовий краєвид на долину Дністра, який звивається, утворюючи вигадливі форми рельєфу. Чудові та яскраві фото вам гарантовані.

Отже у вихідний, берете друзів, сідаєте на авто і отримуєте масу позитивних вражень. Відстань від Ладижина 160 кілометрів та 120 км від Тульчина.

Нагадуємо, що Подільське радіо шукає нові незвідані місця на Вінничині, історії про цікавих людей, побут, традиції краю, села, міста, селища. І разом з вами, шановні радіослухачі та читачі сайту, ми прокладемо свій особливий туристичний маршрут.

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©