Дотримуйтесь правил пожежної безпеки при користуванні електроприладами та засобами опалення!

Інформує завідувач навчально-консультаційним пунктом  в м. Ладижин  Василь Вітюк

Із настанням осіннього похолодання в оселях та офісах більшає обігрівачів та інших електричних приладів, які використовуються для опалення приміщень. Особливо активно ними починають користуватися зараз, коли опалювальний сезон  стартував ще не в повній мірі. Проте через необережне поводження з такими приладами трапляються пожежі, які призводять до матеріальних збитків, а іноді і до трагічних наслідків.

Тож, щоб уникнути лиха,  Ладижинський навчально-консультаційний пункт з питань Цивільного захисту та безпеки життєдіяльності населення Вінницького НМЦ попереджає про основні запобіжні заходи і правила пожежної безпеки при експлуатації електричних та нагрівальних приладів, що використовуються у побуті , а саме:

 

– нагрівальні прилади можна встановлювати тільки на негорючі підставки;

– забороняється залишати прилади, що включені, без нагляду;

– забороняється включати в одну розетку одночасно декілька приладів;

– необхідно спостерігати за щільністю контактів в місцях приєднання проводів приладів до вилки, клем між собою тощо;

– небезпечно замінювати запобіжники, що перегоріли, в телевізорах, приймачах і інших побутових приладах саморобними або плавкими запобіжниками;

– не користуйтеся електроприладами, що іскрять та перегріваються;

– забороняється користуватися саморобними нагрівальними приладами.

Слід пам’ятати, що у разі займання електроприладу, перш за все потрібно відключити його від електромережі, перекрити доступ повітря цупкою незаймистою тканиною. Ні в якому разі не гасити водою ввімкнене електрообладнання та при потребі терміново повідомити рятувальну службу 101!