До дня захисту дітей підприємство мікробіологічних препаратів Дочірне підприємство «Ензим» влаштувало дітям робітників екскурсію на виробництво.

До Дня захисту дітей підприємство з виробництва препаратів мікробіологічного синтезу ДП «Ензим» влаштувало дітям своїх працівників екскурсію на виробництво.

Дітки різного віку змогли на власні очі побачити де працюють їхні мама чи тато, та на кілька годин зануритись у світ біотехнологій!

Перед проведенням екскурсії дітям нагадали правила безпечної поведінки та розповіли про специфіку роботи підприємства.

«Можливо вам розповідали дома ваші батьки де вони працюють, чим вони займаються. Це велике цікаве підприємство, таких взагалі дуже мало. Можете пишатись, що ваші рідні тут працюють. Тут не виготовляють цукерки, не випікають хліб, не роблять станки…Але ми робимо дуже важливу справу, ми вирощуємо бактерії, корисні для людей, які потім у формі готових препаратів починають працювати у сільському господарстві, допомагають рослинам та тваринам рости, та допомагають людям лікуватись. Як це все відбувається, як ці корисні бактерії виділяються та вирощуються, вам покажуть зараз наші спеціалісти.»,-     говорить адміністративний директор ДП «Ензим», Володимир Юрійович Поблоцький.

 

Розпочав екскурсію підприємством науковий керівник Володимир Миколайович Скрипка, він розповів присутнім про мікроорганізми, їх різноманітність та важливу роль у нашому житті, а також ознайомив із процесом вирощування та розмноження, обов’язковою умовою якого є стерильність та правильне поживне середовище.

Діти дізнались, що мікроорганізми, так як і люди, потребують їжі, повітря та комфортної температури.

«Для того, щоб розмножувати мікроорганізми, є спеціальні апарати, які називаються ферментери. Вони бувають дуже маленькі, наприклад, лабораторні  на 2,5 літри, і дуже великі, на 1900 тон. У нас ви побачите 10 тонні. Що ж це таке? Це нержавіюча бочка, в якій вирощуються мікроорганізми. Для цього для початку потрібно туди помістити поживне середовище. Мікроорганізм, так як і ви, не може не їсти, в іншому випадку він загине.  Дома вас мама годує. А тут годуємо їх ми. Спеціально виготовляється поживне середовище, в яке входить і крохмаль, і цукор, і всі поживні речовини, солі і т.п., для того, щоб мікроорганізм ріс. Чим швидше він росте, тим краще! Дане поживне середовище ми загружаємо у ферментер. Оскільки туди «кинуться» всі мікроорганізми, в тому числі ті, які навколо нас, і які нам не потрібні у цьому процесі, тому ми робимо стерилізацію при температурі 120-150 градусів, тобто вбиваємо все живе і там залишається зварений корисний «бульйон». Далі  мікробіолог приносить культуру, яка нам потрібна, і ми вносимо її в цей апарат. І так починається вирощування. В період вирощування ми постійно перемішуємо середовище, ці мішалки я вам покажу. В апарат постійно подається повітря, тому що мікроорганізми повинні дихати, так як і ми з вами. Підтримується необхідна температура. В результаті такого вирощування ми отримуємо те, що нам потрібно.

Ми підемо подивимось на ферментацію, ви побачите де це все відбувається, потім ми відвідаємо сушку, і ви побачите який продукт ми отримуємо у результаті. Продукти бувають рідкі, сухі.» –  розповідає науковий керівник Володимир Миколайович Скрипка.

 

Після огляду ферментерів, відділення сепарації та сушки, відділення фасування, діток повели на склад готової продукції та ознайомили із цікавою роботою як самих працівників складу, так і техніки. Зокрема, познайомили із рохльою, електрокаром та продемонстрували роботу штабелера.

Іван Володимирович Слободяник, керівник планово-виробничого відділу, розповів про важливість порядку та правильного зберігання продукції, чому одні препарати лежать на першому ярусі, а інші – на четвертому, показав як працює «адресне зберігання», що трохи схоже на гру «морський бій» 😊

Наступною локацією екскурсії стала лабораторія контролю виробництва. Разом з Ольгою Геннадіївною Івінською, керівником даної лабораторії, школярі згадали уроки хімії, познайомились з різним лабораторним інвентарем, в тому числі чашки Петрі зі зразками, а також мали змогу подивитись під мікроскопом гриби, дріжджі, коки та інші палички і бактерії.

Після цікавої та пізнавальної подорожі по підприємству на діток чекав солодкий стіл та розважальна шоу-програма від «Чудіків-Хіміків», під час якої у різноманітних експериментах жваво брали участь усі, та на деякий час відчули себе справжніми чародіями.

Як розповіла директор з персоналу Тетяна Нідзельська, таку екскурсію для діток організували вперше. І, судячи по захопливим очам діток, зрозуміло, що не дарма, тому в майбутньому будуть і інші заходи для малечі, і не лише екскурсії. Можливо, що саме завдяки таким івентам молоде покоління у майбутньому обере одну з виробничих чи наукових професій, а можливо й стане новими співробітниками ДП «Ензим»!

«День захисту дітей – це чудова можливість показати діткам де працюють їхні батьки. Ми розбавили серйозну екскурсію ще й шоу-програмою. Зубна паста для слонів, дим та інші «хімічні експерименти» діткам точно запам’ятаються. Мої задачі, як керівника з персоналу, не лише про ефективність роботи співробітників, KPIs, підбір, оцінку, а ще й  «про людей», щоб було цікаво і навколо роботи і на роботі. Ну і плюс у мене є трішки егоїстична думка про те, що більшість з цих діточок через кілька років будуть думати про те, куди вступати, і було б чудово, якщо б через декілька років вони повернулися уже нашими хіміками та мікробіологами 😊»-   говорить Нідзельська Тетяна.

 

 

За її словами, у роботі, окрім знань і продуктивної роботи, дуже важливим є позитив, командний дух  та бажання працювати. Саме тому у компанії влаштовують своєрідні «підзарядки» – проводять корпоративні свята, як то День Компанії з рафтінгом та музичним концертом на природі, чи Новий рік зі зйомками кінофільмів, а з цього року – ще й  вирушають у подорожі вихідного дня «Мандруй з Ензим». Саме на таких заходах будуються неформальні зв’язки, які потім допомагають і в роботі.

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©