До уваги громадян, до 23 вересня проходить операція МАК

Гайсинське РУП ГУНП у Вінницькій області повідомляє:                                                  

На території Вінницької області розпочався комплекс оперативно-профілактичних заходів спрямованих на виявлення і знищення незаконних посівів нарковмісних рослин маку та конопель в рамках загальнодержавної операції під назвою «Мак»:

Операція  триватиме до 23 вересня. Її мета, – профілактика незаконного обігу наркотиків, виявлення та знищення незаконних посівів снодійного маку та конопель, запобігання фактам незаконної заготівлі наркотичної сировини та її транспортування.

Поліція звертається до громадян – бути законослухняними та дотримуватися чинного законодавства, а у разі виявлення посівів нарковмісних рослин, повідомляти про це на спецлінію «102».

Пам’ятайте, що дії, пов’язані із незаконним обігом наркотичних речовин, караються законом:

  • Позбавлення волі від чотирьох до дванадцяти років із конфіскацією майна передбачено за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення, пересилання чи збут наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів;
  • Від штрафу до позбавлення волі на строк до восьми років – за незаконне виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, перевезення чи пересилання наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту;
  • Штраф, обмеження волі або позбавлення волі на строк від трьох до семи років – за посів або вирощування снотворного маку чи конопель.

Посіви нарковмісних рослин на території нашої держави дозволені лише спеціалізованим підприємствам, які отримали ліцензії на здійснення відповідних видів діяльності.

Закликаємо громадян бути законослухняними та дотримуватися чинного законодавства!