Дендропарк у Ладижині 103,9 кілометр (11 випуск)

Подільське радіо представляє інтернет-версію проекту про подорожі Вінничиною, “103,9 кілометр“.

«Туристичний навігатор” реалізується в рамках Конкурсу міні-грантів “Громада своїми руками” за фінансової підтримки ДТЕК Енерго.

 

Куди поїхати на вихідні, де побачити цікаві місця та зарядитися емоціями на робочий тиждень ви дізнаєтесь на нашому сайті та в ефірі Подільського радіо, слухайте “103,9 кілометр“ у вівторок та середу о 8.20 та  четвер і пятницю о 16.20.

Матеріал підготувала Людмила Червонецька.

Сьогодні ми завітаємо до Дендропарку, що у Ладижині.

Дендрологічний парк місцевого значення «Ладижинський гай» створений за пропозиції міського голови Валерія Коломєйцева та за рішенням більшості депутатів   міської та обласної рад, які підтримали цю ініціативу з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев, чагарників та їх композицій для  наукового, культурного, рекреаційного та іншого використання  мешканцями  та гостями міста.  Загальна площа парку  10 га.

Як все починалося, знає  Ладижанка  Надія Копйова.

Слухати туристичний навігатор:

 

Дендрологічний парк (дендропарк, дендрарій, від грець. déndron — дерево) або арборетум (від лат. arbor – дерево) — територія, на якій на відкритому ґрунті культивуються деревні рослини.

А в Ладижині дендрологічний парк створено   з метою збереження і вивчення у спеціально створених умовах різноманітних видів дерев, чагарників та їх композицій для найбільш ефективного, культурного, рекреаційного та іншого використання.

На території Дендрологічного парку відповідно до природоохоронного законодавства виділяються такі зони: експозиційна, наукова, адміністративно-господарська, зона активного відпочинку.

Експозиційна зона, з колекцією флори призначена для відвідування населення. В ній засіяно 4,8 га. газонів, висаджено більше 70 тис. рослин, серед яких такі рідкісні рослини як гінго дволопатеве, кавове дерево, золотий дощ, спірея японська, мигдаль, сакура, різноманітні хвойні та багато інших екзотичних рослин.

Наукова зона призначена для проведення науково-дослідних робіт, які спрямовані на вивчення різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій в умовах м. Ладижин. В науковій зоні розташований розсадник-розплідник та парники.

Адміністративно-господарська зона призначена для проведення господарської діяльності на виконання поставлених перед дендрологічним парком завдань. До неї входить ділянка рекреаційного призначення, що використовується в оздоровчих та культурних цілях.

До даної зони відносяться штучна водойма з фонтанами та декоративним водоспадом, гранітний фонтан, 2 літні павільйони, 7 альтанок, літній естрадний майданчик. Адміністративно-господарська зону в повному обсязі буде сформовано після створення оранжерейно-тепличного комплексу та введення в дію адміністративно-господарської будівлі, після проведеної її реконструкції.

В зоні активного відпочинку розташовані атракціони, батути, спортивний майданчик з тренажерами та дитячий ігровий майданчик «Бастіон», майданчик для скейтбордингу, ігровий майданчик та пісочниця для малюків,

Вся територія дендрологічного парку облаштована просторими пішохідними доріжками з центрами із квітниками округлої форми та ромбами, засадженими композиціями з різних декоративних дерев, мережею освітлення з трансформаторною підстанцією, встановлені декоративні лавки та урни, побудовано громадські вбиральні.

Для поливу дерев, клумб в літній період по всій території дендропарку прокладено систему поливу та артезіанську свердловину технічної води. Полив розсадника сіянців дерев проводиться системою крапельного зрошення.

З метою створення комфорту громадян на території дендропарку встановлено покриття мережі Wi-Fi.

Для забезпечення порядку на території дендрологічного парку змонтовано систему відеоспостереження.

На території Дендрологічного парку  засіяно біля 5 га. газонів, висаджено більше 70 тис. рослин, серед яких такі рідкісні рослини як гінкго дволопатеве, кавове дерево, золотий дощ, спірея японська, мигдаль, магнолія, сакура, різноманітні хвойні та багато інших екзотичних рослин. Щороку колекція зелених насаджень парку поповнюється новими цікавими рослинами.

В дендрологічному парку розміщено адміністративно-господарську будівлю, штучну водойму з фонтанами та декоративним водоспадом, гранітний фонтан, 2 літні павільйони, 7 альтанок, літній естрадний майданчик, розташовані атракціони, батути, спортивний майданчик з тренажерами та дитячий ігровий майданчик «Бастіон», майданчик для скейтбордингу, ігровий майданчик та пісочниця для малюків. Встановлено 5 кам’яних скульптур казкових героїв та 8 топіарних форм тварин.   Вже три роки поспіль  в Ладижині проходить Міжнародний фестиваль деревяної скульптури.

 

Завдяки проведеним у 2019-2020 роках фестивалів дерев’яної скульптури «Ладижинський гай», організованих на території дендрологічного парку колекцію скульптур парку поповнено на 8 дерев’яних скульптур, якими милуються жителі та гості міста Ладижин.

У будь яку пору року дендрологічний парк захоплює та зачаровує своєю красою відвідувачів та гостів міста. Сподіваємось, що час проведений у парку, наповнить ваше життя приємними митями, прекрасними враженнями від чудової природи, зарядить силою і бадьорістю, щоб вам хотілося відвідати «Ладижинський гай» наступного разу.

Бажаємо вам, шановні гості, приємного відпочинку!Завітайте до дендропарку, не пожалкуєте. А нам розповідайте про свої родзинки.

Переглянути фото та почитати і послухати інші історії подорожей ви можете в розділі подорожуй Вінниччиною.

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©