Банк ідей – простір для впровадження експериментів

Банк Ідей – це проєкт на Вінницькій птахофабриці, де кожен є експертом, незалежно від посади. І саме працівники допомагають компанії ставати кращою, пропонують свіжі погляди на сталі процеси та доводять, що наше підприємство відкрите до інновацій.

Проєкт Банк Ідей на ВПФ існує з 2019 року. За цей час було подано – 675 ідеї, з них реалізовано – 158. Сума економічного ефекту за цей час від всіх впроваджених ідей становить близько 200 млн грн.

 

Для МХП найважливіший ресурс — це люди, тому метою проєкту є створення умов для того, щоб кожен співробітник був почутим, вдосконалював свої хард та софт скіли, розвивався як спеціаліст. Компанія готова та робить усе можливе для зростання кадрів всередині підприємств. А Банк Ідей — це ще один інструмент, який допомагає в цьому, укріплює команди зсередини, вибудовує здорові відносини та виділяє ініціативних співробітників.

Анастасія Самбур, менеджерка з операційних покращень виробничого департаменту МХП про головну мету проєкту: «Ми ставимо перед собою завдання на якомога ширшому залученні лінійних керівників та інших фахівців у процеси постійних покращень, надаємо можливість вплинути на якість та результати своєї роботи, покращення умов праці, робочого місця та на загальну атмосферу в колективі. 

 Через створення проєктних команд, їх лідерів, ми хочемо бути ближчі до людей на підприємстві та краще розуміти їхні робочі завдання. Ми спілкуємось з ними про їхні проблеми, про бачення своєї роботи, про поліпшення, які досить активно зараз відбуваються на наших підприємствах. Тим самим ми створюємо середовище, коли працівникам не байдуже, в яких умовах і в якому місці вони працюють, а головне – розуміють, від чого залежить якісний результат їхньої роботи».

Однією серед ініціаторів ідей є Жанна Мокрицька, підсобна робітниця цеху первинної обробки філії “Переробний комплекс” ВПФ, «Всього я подала вісім ідей, усі вони були спрямовані на те, щоб покращити та полегшити працю працівників. Одна з яких “Підняття перевішувача” суттєво полегшила працю, та зробила роботу працівників більш ефективною. Чудово те, що проста думка може покращити процес». 

«Моя ідея виникла давно, я розумів, що певні процеси на інкубаторно-птахівничій станції, а саме в інкубаційних машинах можна вдосконалити. Раніше зміна теплового режиму відбувалася різко, на це витрачалося багато електроенергії, моя ж ідея полягала в тому, щоб цей процес зробити поступовим. Так енергії витрачається значно менше і економічний ефект за рік становить майже 2  млн грн» – розповідає про ідею Костянтин Кирилов, змінний інженер на інкубаторно – птахівничій станції, який серед ініціаторів отримав найбільшу грошову винагороду понад 94 тис. грн.

Олександр Кравцов, менеджер з операційних покращень МХП розповідає про особливості програми: «Як координатор  проєкту Банку Ідей, відчуваю  гордість перед учасниками за той великий шлях, який ми успішно пройшли разом. Одним із найважливіших результатів проєкту є зростання продуктивності наших підприємств. Завдяки обміну ідеями та найкращим практикам ми змогли впровадити інноваційні методи виробництва, що призвели до збільшення якості продукції та зниження витрат. Це допомогло підприємству збільшити конкурентоспроможність на ринку та залучити нових клієнтів.

 

Також важливим досягненням є покращення комунікації між різними рівнями управління та співробітниками. Впровадження системи обміну ідеями сприяло покращенню внутрішнього спілкування та розумінню спільних цілей та завдань. Проєкт “Банк ідей” також допоміг виявити та висвітлити потенціал та таланти наших співробітників. Багато обдарованих людей зробили важливий внесок у розвиток підприємств, і їхні ідеї стали ключовими для нашого успіху. Усе це було досягнуто завдяки спільним зусиллям, ентузіазму та віри у те, що об’єднавшись ми можемо досягти неймовірних результатів».

 

Для МХП важливо, щоб кожен працівник мав змогу подати ідею, висунути свої пропозиції щодо покращень виробничих процесів або охорони праці. Зі свого боку ми гарантуємо, що кожна пропозиція буде розглянута та опрацьована. Кожен ініціатор отримає зворотний зв’язок та допомогу у разі потреби, буде відзначений за реалізовані ідеї та отримає заслужені винагороди.