Як вберегтися від домашнього насильства та отримати необхідну допомогу.  

2 березня у приміщенні сесійної зали Ладижинської міської ради представники  обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, розповідали як вберегтися від домашнього насильства та отримати необхідну допомогу.

Саме з метою створити умови для запобігання сімейному насильству і приступити до розвитку мережі спеціалізованих послуг, а саме: до створення мобільних бригад на місцях і розробки системи навчання спеціалістів,  обласною мобільною бригадою соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства проводяться виїзди в об’єднані громади, розповідає провідний фахівець із соціальної роботи Тетяна Миколаївна.

За її словами, підсумки минулого року свідчать про значну потребу у наданні  спеціалізованих послуг постраждалим від домашнього насильства.

Слухати новини:

Як розповідає провідний фахівець із соціальної роботи обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства, у Вінницькій області функціонує притулок для жінок та дітей, які постраждали від домашнього насильства. Перебувати в ньому можуть до 30 жінок з дітьми із Вінниччини до 3-х місяців, (термін проживання може змінюватись в залежності від ситуації потерпілої особи) на безоплатній основі. Як зазначає Тетяна Миколаївна, там не санаторій, потрібно дотримуватись режиму, але надаються всі умови для безпечного та комфортного проживання. Адреса притулку не розголошується задля безпеки потерпілих, що там перебувають.

Також Тетяна Геращенко психолог обласної мобільної бригади соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства розповіла про міфи про домашнє насильство, як діяти у ситуації домашнього насильства або його загрози та зазначила прояви різних видів насильства.

За її словами, головне не зволікати, та вчасно звертатись за допомогою.

Мобільна бригада – це спеціалізована служба підтримки людей, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі. Основними її завданнями є реагування та надання соціально-психологічної допомоги постраждалим, зокрема, шляхом кризового та екстреного втручання. Також – інформування щодо медичних, соціальних, психологічних, правових послуг, які люди можуть отримати для подолання наслідків насильства, та щодо діяльності інших спеціалізованих служб підтримки постраждалих осіб. Послуги мобільної бригади безкоштовні.

Варто зазначити, що домашнє насильство є одною з найгостріших соціальних проблем, від якої страждають як жінки, так і чоловіки. Найбільш вразливими є жінки та діти. У групі підвищеного ризику потрапляння у ситуацію насильства знаходяться особи з інвалідністю, похилого віку, внутрішньо переміщені особи, жінки з сільської місцевості. Щороку майже 2 мільйони українок потерпають від домашнього насильства. За сумною статистикою – це кожна четверта сім’я в Україні.

Пам’ятайте!!! Щасливе майбутнє вашої родини знаходиться у ваших руках.

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©