Як підкорити “Громадський бюджет”?

У нашій громаді стартував проєкт “Громадський бюджет Ладижина”. Його ініціатором став виконуючий обов’язки міського голови Олександр Коломієць. Тому, що для нього важливо, щоб мешканці громади самостійно пропонували та обирали, на що саме витратити частину коштів міського бюджету.

Депутати підтримали цю ідею і виділили три мільйони гривень на реалізацію цього проєкту.

Участь у “Громадському бюджеті” – це можливість змінити своє місто, свій життєвий простір. Взяти участь у “Громадському бюджеті” можуть жителі Ладижина, Василівки, Заозерного, Губника.

Всі, хто мріє по-новому облаштувати територію свого проживання, повинні об’єднатися і написати план дій, а також обрахувати вартість проєкту. Це може бути дитячий майданчик, альтанка, спортивні споруди, доріжка, квітник, зона відпочинку, ремонт під’їзду. Головне, вміститися до 100 тисяч гривень.

І тут є хороша новина. До проєкту “Громадський бюджет Ладижина” долучається компанія “Миронівський хлібопродукт”. Бюджет участі МХП у проєкті складе один мільйон гривень.

Тобто  МХП  дофінансує ті ініціативи, які перевищать ліміт. Ладижинська міська рада дякує голові правління агрохолдингу “Миронівський хлібопродукт”, Герою України, Почесному громадянину Ладижина Юрію Косюку за постійну підтримку нашої громади.

І ще кілька порад для підкорення “Громадського бюджету Ладижина”.

При написанні заявки використовуйте цифри, аргументуючи актуальність своєї ідеї, інфографіки та таблиці. Комунікуйте простими, зрозумілими для великої аудиторії словами, не використовуйте складні терміни та абревіатури. Обов’язково візуалізуйте свою ідею. Наприклад, якщо ви хочете встановити дитячий майданчик у дворі – зробіть схематичний малюнок, з якого стане зрозуміло, які там будуть конструкції, якого розміру та на якому місці буде розміщене обладнання. І не забувайте про інформаційну кампанію. Вже на етапі підготовки заявки ви маєте розуміти, як зможете донести інформацію про проєкт та залучити до його підтримки якомога більше людей. Без успішної інформаційної кампанії гарний проєкт може залишитись лише гарним проєктом на папері та не мати можливості реалізації.

Готовий проєкт потрібно подати в Агенцію місцевого економічного розвитку до 21 вересня 2022 року.

Найкращі 30 ідей облаштування міського простору, які будуть проголосовані, профінансують і втілять у життя.

Вже є перші ластівки. Але треба активніше долучатися! Адже такі ініціативи показують, що насправді потрібно містянам, тому що готують проєкти саме вони, а не влада.

Друзі, важливо не тільки мріяти, а й діяти!

            Тематика проєктів:

Дороги, транспорт

Екологія

ЖКГ (комунальне господарство, енергоефективність)

Здоров’я

Інформаційні технології

Культура, туризм

Молодь, спорт

Освіта, громадянське суспільство

Соціальний захист, інклюзія

Експериментальні (іноваційні, міжтематичні)

*

За дорученням виконуючого обов’язки міського голови Олександра Коломійця фахівці комунальної установи “Агенція місцевого економічного розвитку міста Ладижина” надають консультації щодо написання проєктів за рахунок коштів “Громадського бюджету”.

Адреса АМЕР:вул.Процишина,10г, тел. 097-282-79-14.

*

Поточний графік реалізації програми “Громадський бюджет”:

До 22.09.2022 – проведення попередньої перевірки, експертизи проєктів, доопрацювання проєктів, оскарження експертних висновків.

23.09.2022 – 28.09.2022 – голосування за проєкти громадського бюджету.

до 28.09.2022 – визначення переможців.

28.09.2022 – 28.12.2022 – реалізація проєктів та звітування, заходи інформаційно-просвітницької кампанії.