Вінничанин В’ячеслав Яцик отримав «Золотий хрест» від головнокомандувача ЗСУ

Почесну нагороду «Золотий хрест» від головнокомандувача ЗСУ отримав В’ячеслав Яцик – слюсар-ремонтник компанії МХП з філії «Внутрішньогосподарського комплексу з виробництва кормів», що в Ладижині на Вінниччині.

 

В’ячеслав Яцик потрапив до війська в грудні минулого року. Воює мінометником на Херсонському напрямку. Довгий час його група дислокувалася на Дніпровських островах. Боєць розповідає: моментами думав, що більше не повернеться додому. Під час захисту Херсонщини отримав контузію. Взяв на себе керівництво групи, при цьому не бувши командиром. За цей подвиг та вдало виконане бойове завдання його й відзначили  «Золотим хрестом». Зараз В’ячеслав – головний сержант 124 мінометної батареї.

«У компанію прийшов за порадою товариша. Мене влаштовував графік – день через день та умови роботи. Але за кілька місяців розпочалася війна. Я прийняв рішення йти служити добровільно. А як інакше? Не міг залишатись осторонь, коли всі мої хлопці пішли захищати Батьківщину. Маю здатність швидко перелаштовуватись до нових реалій — це допомагає в житті», – розповідає В’ячеслав Яцик.

В’ячеслав родом з Богданівки. Захоплюється ковальською справою. Має власну кузню. Колектив підприємства придбав у подарунок В’ячеславу валізу з інструментами для розвитку його улюбленої справи після перемоги. Також працівники долучилися до збору тепловізора.

«Пишаємось нашим героєм та з початку війни допомагаємо захисникам технікою, транспортом – всім чим можемо. Бо саме такі ковалі й кують Перемогу, а наше завдання підтримати їх у цьому, тримаючи економічний тил України», – розповідає Вячеслав Концур, директор філії «ВКВК».

Зі слів колег, В’ячеслав майстер на всі руки. Він і слюсар, і зварювальник, і коваль.

«Ми часто зідзвонюємося, спілкуємося. Мені важливо бути з кожним нашим захисником на зв’язку, хочеться підтримати, подякувати, сказати наскільки він для нас цінний та як ми його чекаємо всім колективом», – каже Дмитро Колісніченко, начальник ОПЦ2.

В’ячеслав Яцик розповідає, що ніколи не думав про роботу військовим. Служив в армії ще 1992 року – й через 30 років війна росії проти України примусила знову взяти до рук зброю.

 

«Знаєте, це не та війна, як я собі думав колись. Це війна нових технологій – жорстока та клята, для вбивства ні в чому не винних людей. росіяни – нелюди, яким абсолютно все одно, куди стріляти: чи в дитячий будинок, чи в лікарню. Де більше людей, туди вони й стріляють.  Бачив я і наслідки підриву Каховського водосховища. Це просто жах. За годину вода підіймалася на півтора метра. Пливло все: будинки, тварини, люди. Наче воду хто штовхав, такою сильною була течія», – розповідає В’ячеслав Яцик.

 

Варто відзначити, що нагороду «Золотий хрест» вручають військовим за успішне виконання бойових завдань. Історія відзнак у вигляді хреста походить ще з часів козацтва. Хрест здавна був важливим елементом козацької символіки.