В Ладижин розпочався V міжнародний фестиваль дерев’яної скульптури «Ладижинський гай-2023».

Сьогодні в Ладижині розпочався V міжнародний фестиваль дерев’яної скульптури “Ладижинський гай-2023”.
На відкриття заходу завітав виконуючий обов’язки міського голови Ладижина Олександр Коломієць.
“В країні йде війна і сьогодні кожен наш день починається лише завдяки ЗСУ. І дорослі, і діти – ми всі переживаємо дуже складні емоції і цей емоційний стан більше ніколи не повториться, адже війна обов’язково закінчиться нашою Перемогою. Але ті відчуття, що є зараз в кожного з нас – саме вони будуть увіковічнені митцями в скульптурах. Це буде нагадування всім нам і нашим нащадкам про сміливість українського народу, про героїзм і звитягу наших захисників і їхній неоціненний подвиг заради мирного і вільного майбутнього нашої країни”, – зазначив очільник громади у вітальному слові.
 Шляхом жеребкування між скульпторами розподілили дерев’яні колоди, які згодом перетворяться на шедеври. Невід’ємною частиною заходу стала також висадка нових дерев – у якості компенсації за зрубані дерева.
Від давніх часів дерево вважалося важливим матеріалом для різноманітних мистецьких витворів. Різьблення на дереві – це один із найстаріших способів вираження творчості та передачі історій. І немає кращого способу вшанування цього мистецтва, як організація фестивалю дерев’яних скульптур. Ця подія стає місцем зустрічі для талановитих художників, цінителів мистецтва та всіх, хто цікавиться унікальним об’єднувальним потенціалом мистецтва. Протягом 10 днів кожен охочий може прийти і побачити як велика три метрова колода перетворюється на образ.
В рамках фестивалю відбудеться й змагання “Speed Carving”/”Швидка різьба”, під час якого скульптори впродовж години створюватимуть міні-скульптури, демонструючи глядачам свою майстерність. Саме ці дерев’яні шедеври стануть лотами благодійного аукціону, кошти з якого підуть на допомогу ЗСУ.
“Лікарі лікують, вчителі вчать, а ми, митці маємо свій мистецький фронт. Якою б страшною не була війна, ніхто і ніколи не має ставити життя на паузу. Бо саме цього хоче ворог. Ба більше – він хоче щоб ми взагалі припинили своє життя. Та його сподівання марні. Бо саме за те, щоб життя продовжувалось, зараз воюють наші захисники. І за це їм низький уклін”, – розповіла арт-менеджерка фестивалю Інна Березіна.
Також за словами арт-менеджерки фестивалю Інни Березіної на фестивалі працюють виключно фахові скульптори це Андрій Кліщ і Сергій Кляпетура (Кам’янець-Подільський), Богдан Гладкий (Івано-Франківськ), Сергій Стеблюк (Рівненщина), а також литовець Маріюс Пятраускас. Мистецький захід проходитиме під гаслом “Мистецтво, Воля, Перемога!”
Фестиваль Дерев’яних Скульптур – це подія, яка об’єднує мистецтво, природу та культуру. Він дає можливість скульпторам продемонструвати свою талановиту майстерність і відвідувачам – насолодитися неперевершеними творами мистецтва в природному оточенні. Цей фестиваль не лише надихає, а й підкреслює важливість збереження природи та нашого зв’язку з нею.
Отже незабаром наш сучасний парк дерев’яної скульптури поповниться новими витворами музейного рівня, які розповідатимуть всім відвідувачам про незламність України і героїзм наших воїнів-патріотів ЗСУ.
фото Ладижинська міська територіальна громада

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©