Учні з Вінниччини пройшли навчання з проєктного менеджменту та стали юними агентами змін у своєму населеному пункті.

Підлітки з Ладижина, Липовця, Баланівки та Сальника спільно з БФ «МХП – Громаді» створили власні проєкти.

Зокрема:

Ладижин – «Молодь Дій»,

Липовець – Молодіжний простір “Upstream”,

Баланівка – «Реальні кроки до великої мрії»,

Сальник – “P2 Hub”.

 

Суть проєкту була в тому, щоб спочатку навчити 20 команд підлітків проєктному менеджменту, комунікації та пітчингу проєктних заявок. Тож улітку  100 учасників проєкту мали кількаденні тренінги з провідними експертами, які пояснювали, як формувати ідею, писати заявку, організовувати команду, залучати місцеву владу, звітувати тощо.

Загалом, протягом осені 2023-го 100 молодих українців віком 14-17 років реалізували у своїх містечках і селах різноманітні громадські проєкти: від молодіжних просторів, розвиткових проєктів до спортивних майданчиків і зон відпочинку. 20 проєктів підлітки втілювали у Черкаській, Львівській, Київській та Вінницькій областях. На реалізацію ідей вони отримали гранти по 40 тис. грн кожен.

«Зміни в регіонах не відбуваються самі собою. Їх реалізують люди: активісти, держслужбовці, вчителі, молодь та ін. Зважаючи, що Україна сьогодні проходить етап дорослішання суспільства, важливо виховувати сучасну молодь уже зараз. Це означає навчати вмінням брати на себе відповідальність, розуміти запити й результати від будь-якої діяльності, бачити можливості та інструменти для втілення ідей, а не жити за принципом “краще гірша, але стабільність», – пояснює Тетяна Волочай, директорка Благодійного фонду «МХП-Громаді».

Сучасні підлітки – 14 -17 років – уже за кілька років відбудовуватимуть Україну. Тому сьогодні важливо продемонструвати їм шлях, за допомогою якого вони зможуть розвиватися самі, розвивати свої населені пункти, власні бізнеси й в цілому державу.

Результати своїх проєктів 20 команд з різних куточків України презентували на підсумковому Молодіжному форумі, що відбувся 10 листопада в Черкасах. Там підлітки мали змогу як обмінятися досвідом втілення важливих проєктів у громадах між собою, так і поспілкуватися з представниками уряду, благодійними організаціями, керівником Українського молодіжного фонду, робота якого стартувала у вересні 2023 року.

Дисклеймер:

 

Проєкт «Молодь — громаді» впроваджується Благодійним фондом «МХП-Громаді» за підтримки проєкту ПРООН «Підтримка громадянського суспільства та молоді», що реалізовується за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

 

Благодійний фонд «МХП-Громаді» – український благодійний фонд, який почав свою діяльність у 2015 році. Його головна місія — відновлення та розвиток громад. Географія діяльності налічує 15 областей України: понад 700 містечок і сіл. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну Фонд системно підтримує людей, які перебувають у регіонах бойових дій, українських захисників і рятувальників, громади, лікарні та пологові будинки, благодійні установи, які дбають про дітей-сиріт і літніх людей, а також людей, які через війну залишилися без дому та засобів для існування.

 

ПРООН є глобальною установою Організації Об’єднаних Націй у галузі розвитку, яка підтримує стратегічні ініціативи з розбудови спроможності, спрямовані на сталий людський розвиток та зростання, користь від якого отримають усі. Шляхом налагодження партнерства з національними, регіональними та місцевими органами влади, громадянським суспільством та приватним сектором ПРООН надає підтримку Україні у її зусиллях із викорінення бідності, підвищення потенціалу населення, забезпечення рівного доступу до результатів розвитку, збереження навколишнього середовища та сприяння демократичному врядуванню.