У Ладижині запрацювала система безпечної громади.

Сьогодні у нашому місті запрацював проєкт «розумного міста» з безпековою складовою. Це одна з перших громад в Україні, і точно перша на Вінниччині, де втілена у життя така інноваційна система.
З місцевого бюджету було виділено на цей проєкт майже 4 млн грн, також за сприяння  Фонду “МХП-Громаді”, для втілення цієї ініціативи профінансовано на суму понад 3,2 млн. грн.
 Ця система сладається з камер відео нагляду та системи штучного інтелекту. Тепер зображення вуличних відеокамер, у режимі реального часу з різних точок міста передається на пульт Ситуаційного центру, де воно обробляється та відображується на великих екранах для працівників, які відстежують підозрілі події на вулицях громади. Водночас система штучного інтелекту аналізує та обробляє зображення та повідомляє поліцію про небезпечні та нетипові явища.
Слухати новини: 
Цілодобовий відеомоніторинг осягає вулиці громади, лікарні, коледж, школи та дошкільні навчальні заклади.
Така система реагуватиме на рух та скупчення людей, виявлятиме нестандартну поведінку, аналізуватиме трафік, фіксуватиме пожежі та підозрілі предмети, розпізнаватиме авто за маркою, державним номерним знаком та кольором, а людей – за зовнішністю, статтю, віком та одягом. Такий інструмент працює, як превентивний метод для потенційних правопорушників.
 На відкриття проєкту завітали голови громад Вінничини, яким була презентована система безпеки “розумне місто”.  Виконуючий обов’язки міського голови Ладижина Олександр Коломієць подякував бізнесу за підтримку такого важливого напрямку, також висловив слова подяки начальнику головного управління Національної поліції у Вінницькій області Івану Іщенко за допомогу в реалізації безпекової системи.
Заступник голови правління ПрАТ “МХП” Юрій Мельник своєю чергою зазначив, що для втілення системи у життя шукали знакове місто як пілотний проект, яке стане прикладом іншим громадам, саме таким містом став Ладижин.
Начальник головного управління Національної поліції у Вінницькій області Іван Іщенко зазначив “що такі проєкти у майбутньому варто реалізувати й у інших регіонах Вінничини, щоб зловмисники розуміли що тут їм робити  нічого.
Завдячуючи системі “розумне місто”, можна сказати що Ладижин став найбезпечнішим в нашій державі, де ключову роль  відіграє людина та новітні технології”

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©