У Ладижині правоохоронці проводять профілактичні бесіди з особами, що спричиняють насильство у родині

З початком пандемії COVID-19, коли весь світ був змушений дотримуватися режиму самоізоляції місяцями, ситуація з насильством у родинах значно погіршилася.
Домашнє насильство – це діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають, але не перебувають у родинних відносинах чи шлюбі між собою.
Домашнє насильство – проблема, яку складно досліджувати. Адже фізичне, сексуальне, психологічне, економічне насильство однієї людини над іншою у сімейних відносинах може мати приховані форми. Інколи як агресор, так і потерпілий, вважають свої стосунки «нормальними».
При цьому страждають від домашнього насильства не лише жінки, а й чоловіки, діти, батьки, інші члени родини.
За даними дільничого офіцера поліції старшого лейтенанта Михайла Цюпко, у Ладижині на обліку поліції перебуває 44 кривдники, майже половина з яких взято на облік у поточному році..

Слухати новини:

 

Нацполіція отримала право контролювати поведінку кривдника, щоб не допустити повторного насильства, правоохоронці також можуть стежити, щоб порушник дотримувався накладених на нього тимчасових обмежень і виконував певні обов’язки.
З метою розв’язання важливої проблеми та недопущення вчинення подібних ситуацій у родинах кривдників, що перебувають на обліку, представники Ладижинської поліції разом із представником соціальних служб та ЗМІ проводили інформативні рейди, завітавши до домівок осіб, що спричиняли домашнє насильство.
Під час даного заходу правоохоронці проводили профілактичні бесіди, цікавились станом речей на сьогодні та планами на майбутнє, а також звертали увагу на те, що при повторному вчиненні домашнього насильства на кривдників чекає вже кримінальна відповідальність.
Переважна більшість постраждалих не розповідає про свою біду ніколи та нікому. Тому кількість людей, що потрапили у коло насильства значно вища. Але якщо будемо визнавати ситуацію та змінюватися, то в майбутньому у хлопців та дівчат, які зараз ростуть в сім’ях агресорів, є шанс не потрапити на цей гачок.

Зміни повинні відбуватися не тільки в державі, а перш за все – в суспільстві, в ментальності, з кожного із нас.

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©