Сьогодні ми мандруємо до Тульчина, а саме до палацу Потоцького 103,9 кілометр (6 випуск)

Подільське радіо представляє інтернет-версію проекту про подорожі Вінничиною, “103,9 кілометр“.

Проект «Туристичний навігатор” реалізується в рамках Конкурсу міні-грантів “Громада своїми руками” за фінансової підтримки ДТЕК Енерго.

 

Куди поїхати на вихідні, де побачити цікаві місця та зарядитися емоціями на робочий тиждень ви дізнаєтесь на нашому сайті та в ефірі Подільського радіо, слухайте “103,9 кілометр“ у вівторок та середу о 8.20 та  четвер і пятницю о 16.20.

І сьогодні ми мандруємо до Тульчина, а саме  до палацу Потоцького, який часто називають Подільським Версалем.  

Матеріал підготувала Людмила Червонецька.

Слухати програму Туристичний навігатор:

Палац почали будувати 1782 року за проектом французького архітектора Лакруа на замовлення представників родини Потоцьких.

Палац Потоцьких у Тульчині був одним із найвеличніших маєтків Європи на початку 18 століття. Величезна прекрасна споруда кожного вражала своєю розкішшю. Сьогодні це визначна пам’ятка архітектури, якою пишаються жителі історичного міста.

А ще у Тульчині є  фаховий коледж культури, і це  єдиний заклад  освіти в області, який готує керівників творчих колективів та організаторів соціокультурної діяльності.  Студенти традиційно беруть участь в конкурсах і фестивалях різного рівня: від міських до міжнародних, ведуть насичену концертну та просвітницьку діяльність.
Тульчинський фаховий коледж культури – заклад освіти з напрацьованими традиціями, багатим творчим і педагогічним потенціалом.  А побачити творчі роботи учнів  можна  саме в Палаці Потоцького.

А це, декоративний  розпис, кераміка, монументальні витинанки не лише із паперу, а й на алюмінії,  скульптура, малярство на склі, гобелен, килимарство. Дипломні та курсові роботи творчої молоді Вінничини, студентів спеціальності образотворче мистецтво, декоративне мистецтво та реставрація   представлені на  виставці.

А ще в Палаці Потоцького відбувається виставка «Спадок роду», присвяченій бубнівській керамиці, яка започаткована братами Герасименками, та Фросиною Іванівною та Тетяною Іванівною  Шпак). А популяризують та відтворюють бубнівську кераміку чудові ладижинські митці Наталія Лавренюк  та Василь Рижий.

Детальніше про все розповів керівник  громадської організації   Keram Art Misto, викладач   Тульчинського фахового коледжу культури    Романа  Грималюк,який запросив  до палацу Потоцького щоб розповісти про виставки.

 

А чи знаєте ви, що  стіни Палацу  Потоцького   у свій час прикрашали прекрасні картини всесвітньо відомих митців: Рафаеля, Рембрандта,Тиціана,Рубенса, Ван-Дейка. А також родинні герби й прапори, портрети роду Потоцьких. Граф пишався своєю багатою колекцією нумізматики, живопису і порцеляни.

А нині, в золотій залі Палацу, саме зараз знаходяться роботи заслуженого художника України Григорія Зорика. Також є репродукції з Вінницького обласного краєзнавчого та художнього  музеїв.

До речі, на виставці можна не лише помилуватися роботами, а й завітати  до майстерні і випробувати свої здібності, й крамничка, де кожен  може купити собі щось на пам’ять.

А от Роман  Грималюк, наш сьогоднішній  співрозмовник, впевнений, що є що популяризувати, досліджувати, переймати та відроджувати у нашій місцевості.

Туристи, ми впевнені, вам  це дуже сподобається!!!!

Нагадуємо, що  ми шукаємо нові незвідані місця на Вінничині, історії  про цікавих людей, побут, традиції  краю, села, міста, селища. І разом з вами, шановні радіослухачі ти читачі сайту, ми прокладемо свій особливий туристичний маршрут.

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©