Шахраї не сплять, поліціянти просять бути пильними

Від початку 2021 року до Департаменту кіберполіції  надійшло понад 7300 звернень громадян щодо онлайн-шахрайства

Попри  численні застереження  правоохоронців, люди  часто стають жертвами шахраїв.

До того ж ці шахраї постійно вигадують нові та вдосконалені способи для отримання бажаного.

Вони  телефонують жертвам, використовують навички психологічного впливу, входять в довіру та виманюють, наприклад, cvv-коди та номери банківських карток.

Не менш поширений вид злочину — створення фіктивних сайтів в інтернеті та «продаж» неіснуючих товарів, розміщених на офіційних торговельних майданчиках olx, prom.ua та інших.

Правоохоронці вкотре наголошують : схема купівлі-продажу товарів в інтернеті є найбільш розповсюдженою серед шахраїв. Зловмисники реєструються в онлайн-магазині, чи в соцмережах під вигаданим іменем, вказують тимчасові телефонні номери та виставляють у продаж неіснуючий товар. Їх мета – ваша передоплата, або хоча б завдаток.

Тож, якщо ви вирішили щось купити онлайн – домовляйтесь з продавцем про розрахунок за товар після його отримання, зауважує начальник Гайсинського РУП ГУНП у Вінницькій області, полковник поліції Ігор Соломон.

За його словами, незважаючи на розміщенні інформаційні застереження, жителі Гайсинського району продовжуюсь допомагати аферистам спустошувати їх банківські рахунки.

Правоохоронці наголошують – варто бути уважними.

Слухати новини:

 

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©