Рекомендації батькам щодо компетентності безпечної поведінки дітей у цифровому середовищі

З 15 березня учні Ладижинських шкіл пішли на весняні канікули. Погодні умови та й карантинні обмеження зумовлюють до спілкування онлайн.
Майже 45% підлітків проводять у соціальних мережах до 3 годин на день, а ще приблизно 50% – 4 та більше годин.
Широкі можливості глобальної мережі допомагають здійснювати інформаційні процеси, приносити суспільству користь. Але чим потужніший інструмент, тим він небезпечніший, коли потрапляє у руки зловмисників. Не є винятком і Інтернет. Поряд із своїми позитивними сторонами, він являється одним із джерел особистої і комп’ютерної небезпеки.
Щоб допомогти батькам отримати інформацію щодо захисту дітей від впливу шкідливої інформації, складено перелік рекомендацій, зазначає Тетяна Пипко, психолог ЗОШ №2 м.Ладижин.

Слухати новини:

За її словами комунікація у віртуальному просторі має свої особливості. В наш час, інформаційно – комунікаційні технології є важливим інструментом у житті дітей під час здобуття освіти, соціалізації, самореалізації. Але безконтрольне та безвідповідальне їх використання містить ризики для здоров’я, розвитку та благополуччя дітей.
В інтернеті підлітки можуть наражати себе на небезпеку домагання для сексуальних цілей («грумінг», розбещення);зображення та популяризація насильства та нанесення собі ушкоджень, зокрема, самогубств; залякування переслідування та інші форми утисків, розповсюдження без отримання згоди зображень, шантаж, азартні ігри; тощо, а також надмірне використання призводить до позбавлення сну та фізичної шкоди.
Всі перераховані вище ризики не є вичерпними, постійно оновлюються та здатні негативно впливати на фізичне, емоційне та психологічне благополуччя дитини.
Однією із небезпечних розваг серед підлітків є інтернет – челенджі.
Як зазначає пані Тетяна, позитивне спілкування між батьками та педагогічними працівниками необхідне для побудови партнерських взаємовідносин між закладом освіти та родиною. І таке спілкування є основою для всіх форм участі родини в освітньому процесі.
Несформована психіка, емоційна нестабільність через великий потік інформації, можливі соціальні невдачі та бажання втекти від реальних проблем, вимушена ізоляція під час карантину знижують критичність підлітків до обраних ними способів поведінки. Саме тому, стверджує психолог, батькам потрібно мати довірливі відносини з дітьми та підтримувати їх інтереси.

У разі виявлення, що дитина стала жертвою будь-яких проявів насильства чи експлуатації, вербування чи маніпуляції в мережі Інтернет, варто одразу звернутись до компетентних органів.
За правильного використання мережа привчає до самостійного розв’язання задач, структурування великих потоків інформації, дотримуючись основних правил безпеки.

Варто зазначити, що за даними ЮНІСЕФ в Україні, майже 50% підлітків були жертвами кібербулінгу. Кожна третя дитина прогулювала школу через кібербулінг. 75% підлітків у анонімному опитуванні підтвердили те, що Instagram, TikTok і Snapchat є основними соціальними платформами для цькування.

P.S:(Національна гаряча лінія з питань протидії насильству та захисту прав дитини (Пн-Пт з 12:00 до 16:00) 0 800 500 225 (безкоштовно зі стаціонарних) 16 111 (безкоштовно з мобільних)

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©