Пілотний етап проєкту «Школа сталого розвитку МХП» успішно завершено. Ініціатива стартувала у січні цього року та була реалізована в трьох школах України: Ладижинському НВК №1, Миронівському академічному ліцеї №2 та Канівській гімназії імені Івана Франка.
Головним завданням проєкту було сформувати свідоме ставлення до навколишнього середовища в учнів п’ятих класів, інтегруючи Цілі сталого розвитку ООН у процес навчання. Школярі щотижня слухали цікаві лекції на теми екології, правильного харчування, ощадливого використання природних ресурсів, фінансову грамотність тощо. У фіналі учасники стали героями соціального відеоролика, в якому розповіли про те як дотримуються правил, яким навчились.
Співавторки проєкту Aнастасія Соботюк, директор Департаменту зв’язків з інвесторами МХП, Надія Жеребнюк, начальник управління фінансів МХП та Maрина Саприкіна, керівник Центру «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності», потурбувалися, щоб навчальна програма була складена доступно й цікаво, а інформація і знання, якими спікери ділилися з учасниками, – актуальними, практичними та корисними для всіх – п’ятикласників, їхніх батьків та педагогів, залучених у проєкт.
Слухати новини:
«Школа сталого розвитку приємно зблизила наш колектив, – розповідає директор Ладижинського НВК №1 Геннадій Конопелько. Вчителі, діти та батьки стали відчутно ближчими один до одного – нам вдалось створити ефективний трикутник взаємодії. Тепер у нас є спільне бачення багатьох процесів, які сьогодні проходять в Україні, і ми впевнені, що зможемо консолідуватись навколо Цілей сталого розвитку заради чистого майбутнього нашої Планети».
Про те що проєкт був цікавим і корисним, говорять й самі учасники проекту. Так учень 5А класу Віталій Волошин, розповів, що найбільше йому сподобалась лекція про здорове харчування. За неї він навіть отримав головний приз, мультиварку Tefal. Хлопчик похвалився, що тепер у них вдома стало ще більше корисних та смачних страв, які вони готують разом із мамою та сестричкою.
Менторка школи, Олена Калєвич, впевнена, що змінити світ навколо себе можна лише тоді, коли ти сам готовий змінюватись. За її словами, уроки з екології довкілля, здорового харчування, кібербезпеки та багато інших, які викладались у «Школі сталого розвитку МХП», змінили уявлення школярів про життя на Землі.
«Що радує, у них почала формуватись звичка до екологічно-свідомого споживання природних ресурсів, ефективного використання часу, вони стали більш обізнані у питаннях фінансів та корисних продуктах», – зазначає Олена Калєвич.
Потурбувалися автори, організатори і координатори проєкту й про мотивацію учасників – за підсумками кожної зустрічі найактивніших учасників нагороджували корисними та цікавими призами.
Змінюємось самі — змінюємо світ навколо себе!