Нерест-2021

З 27 березня по 10 червня на території області поліція проводить превентивні заходи під умовною назвою «Нерест-2021». Заходи спрямовані на запобігання вчиненню правопорушень на водних об’єктах в період нерестової заборони.

– Що забороняється?

  • використання плавзасобів (човнів) у визначених місцях нересту;
  • промислове рибальство;
  • здійснення підводного полювання;
  • проведення змагань зі спортивного рибальства;
  • проведення днопоглиблювальних, вибухових та інших робіт;
  • добування будівельних матеріалів у місцях масового нересту водних біоресурсів.

У цей період дозволяється ловити рибу тільки з берега і лише на одну вудку з одним гачком. Максимальна кількість риби на одну особу становить 3,5 кг.

За порушення правил рибальства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Так, санкція ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення рибальства) передбачає накладення штрафу в сумі до 510 грн.. Грубе порушення рибальства – ч. 4 ст. 85 КУпАП тягне за собою накладення штрафу у сумі до 714 грн з конфіскацією знарядь та засобів вчинення правопорушення. Кримінальна відповідальність за ст. 249 Кримінального Кодексу України (Незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом) передбачає максимальну відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів промислу та всього добутого.

Поліція закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. У разі виявлення фактів порушення правил рибальства звертайтесь на спецлінію «102».