Лісництва 103,9 кілометр (15 випуск)

Подільське радіо представляє інтернет-версію проекту про подорожі Вінничиною, 103,9 кілометр.

«Туристичний навігатор” реалізується в рамках Конкурсу міні-грантів Громада своїми руками за фінансової підтримки ДТЕК Енерго.

 

Куди поїхати на вихідні, де побачити цікаві місця та зарядитися емоціями на робочий тиждень ви дізнаєтесь на нашому сайті та в ефірі Подільського радіо, слухайте 103,9 кілометр у вівторок та середу о 8.20 та  четвер і п’ятницю о 16.20.

Матеріал підготувала Людмила Червонецька.

Слухати Туристичний навігатор:

103.9 км на хвилях Подільського радіо. І сьогодні в Туристичному навігаторі ми поговоримо про відпочинок у лісі.

В Україні є дива природи кращі закордонних. Багатьма такими об’єктами опікуються саме працівники галузі лісового господарства. І це не дивина. Тож українське лісове господарство нині активно бореться за свого туриста і відпочивальника.
Рекреаційні майданчики облаштовані інформаційними стендами та аншлагами, альтанками, навісами, столами, лавочками, ящиками для сміття. Також наявні спеціально відведені місця для розведення вогнищ, що дозволяє знизити ризик виникнення лісових пожеж.


Відпочивати на природі, особливо в лісі – завжди прекрасно. Можна отримати безліч позитивних емоцій: подихати свіжим, чистим повітрям, помилуватися гарними краєвидами, насолодитися тишею.
Коли наближаються вихідні або свята, вже традиційно, відкривається сезон пікніків. І як ми вже примітили, в будь яку пору року.

Без перебільшення, Вінничина зустрічає усіх, хто мандрує нашим краєм, обіймами лісів. Тож подорожній мимоволі зверне у мальовничий куточок — лісову зону відпочинку. А вибирати є з чого, лише поблизу Ладижина діє досить багато великих рекреаційних пунктів, що розташовані в лісі, які прилягають до міста й трас. Я ж побувала у Ладижиниському, Басаличівському та Брацлавському лісництвах. Світлини, як завжди можна побачити на Подільське крапка ком.


У кожному лісництві є по декілька рекреаційних пунктів. Тут є можливість посмажити шашлик, посидіти за столиками під відкритим небом, чи в альтанках, є місця для стоянки автомобілів, розведення вогню та місця, відведені для сміття.
Басаличівське лісництво може похизуватися колекцією екзотичних тварин та птахів,

У лісівничо – екологічному просвітницькому пункті Брацлавського лісництва зроблені всі умови не лише для культурного відпочинку, але й для навчання. Тут працює справжній навчальний клас під відкритим небом. Закони природи, життям лісу та його мешканців в цьому класі вивчають юні лісівники учнівського лісництва “Зелена діброва” Брацлавської школи гімназії
В усіх лісництвах встановлені інформаційні стенди з корисною та цікавою інформацією про ліс, лісове господарство, мешканців лісу. Для малечі передбачені дитячі зони з розважально – ігровими спорудами: пісочницями, гірками, гойдалками… У всіх рекреаційних пунктах є туалети, баки для сміття, місця для вогнища, автомобільні парковки.

Потужно працює і рекреаційна зона “Маяки” Журавлівського лісництва. Вона славиться своїм парком дерев’яних скульптур, які зображають диких звірів, та розважальними куточками. Також на території зони відпочинку є пункти реалізації декоративного та іншого посадкового матеріалу.

Лісівники відверто говорять, що створюючи рекреаційні зони, робили все для того, щоб люди змогли культурно і з користю відпочити у лісі, набратись нових знань та приємних емоцій. Тож закликають усіх, хто любить проводити дозвілля на природі, поважати ліс, не засмічувати його. Тоді і ліс віддячить вам сторицею!

Мальовнича місцевість, та малі архітектурні форми, нікого не залишить байдужим і відпочиваючи, ви ще не раз повертатиметесь сюди, аби насолодитися його неймовірною красою, яка наповнює здоров’ям і спокоєм, дає можливість поринути у себе, відпочити від гамірного світу, послухавши звуки вітру й птаства, яке милозвучно видає своїх неповторних пісень.

АЛЕ, ВІДПОЧИВАЮЧИ НА ПРИРОДІ, ПОВАЖАЙТЕ ЇЇ
«Заходь у ліс, як у храм!», – мовить до відпочиваючих аншлаг однієї з відпочинкових лісових зон. Дотримуйтесь цієї істини, любіть природу.

Нагадуємо, що Подільське радіо шукає нові незвідані місця на Вінничині, історії про цікавих людей, побут, традиції краю, села, міста, селища. І разом з вами, шановні радіослухачі та читачі сайту, ми прокладемо свій особливий туристичний маршрут.

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©