Лікарня на колесах: на Вінниччині стартувала ініціатива “Лікар для села”

Днями у Вінницькій області стартувала пілотна соціальна ініціатива «Лікар для села», яка стала можливою завдяки підтримці Благодійного фонду «МХП-Громаді» та міжнародних партнерів MOAS, RMH Latvija та Благодійного фонду Оксани Дмитрієвої. Спеціально облаштований реактивами та медичним обладнанням медмобіль їздитиме невеликими населеними пунктами регіону. Усі охочі зможуть пройти первинне обстеження та отримати консультації лікарів.

Слухати новини:

«Через війну для мешканців українських сіл і невеликих міст суттєво ускладнилася логістика та можливість отримати первинні фахові консультації лікарів і медичний огляд. Водночас тільки нещодавно ми спостерігали сплеск захворюваностей в Україні, спричинених як активізацією коронавірусної хвороби, так і зниженням імунітету наших громадян на фоні постійних стресів під впливом війни. Тому ухвалили  рішення взяти на себе відповідальність та реалізувати проєкт “Лікар для села”», – розповідає про ініціативу Павло Мороз, директор Департаменту корпоративної соціальної відповідальності компанії МХП.

Ініціатива стартує з Вінницької області. Має на меті дати людям можливість отримати безплатні консультації медиків-професіоналів та зменшити тиск на медичні заклади в містах.

«Окрема вдячність нашим міжнародним партнерам, українським благодійникам за наданий медмобіль та довіру до нас, як соціально відповідального бізнесу. Адже зараз, в умовах війни, надзвичайно важливо вчасно діагностувати хвороби населенню, а також подібні проєкти завжди в поміч  обласним медзакладам, на які зараз вкотре збільшилося навантаження з усім зрозумілих причин», – додає Павло Мороз.

У межах проєкту «Лікар для села» мешканці Вінницької області мають можливість отримати консультації:

  • терапевта;
  • офтальмолога;
  • провести УЗД та ЕКГ-обстеження;
  • перевірити рівень цукру в крові;
  • отримати безплатно необхідні лікувальні засоби.

«Приходять, звісно, переважно люди похилого віку, – розповідає Анастасія Зубрицька, лікар-офтальмолог. – Мало хто з них має змогу вчасно перевірити зір у центрах ПМСД. А  ми приїжджаємо до них у село. Люди поінформовані та із самого ранку уже очікують нас».

Така лікарня на колесах уже побувала у селах: Очитків, Скала, Велика Ростівка, Чагів, Борисівка та Якубівка. Орендодавці мають можливість не лише пройти первинне обстеження лікарів, а й отримати безплатні окуляри, які офтальмолог підбирає окремо для кожного пацієнта.

«Яку добру справу роблять для нас, – каже Галина Макієва, жителька села Якубівка.  –  Я сьогодні пройшла УЗД-обстеження,  відвідала терапевта, в окуліста була.  Окуляри мені   видали по рецепту, аж дві пари, – жінка показує окуляри. Вони – у футлярах. – Це одні, щоб я газети читала, а другі, щоб носила щодня, – розповідає. – Серце мені сьогодні  перевірили, й не треба уже їхати до райцентру, бо автобуси ходять туди тільки в базарний день, людей багато, а ще потрібно ж через сімейного лікаря записатися. Буває так, що туди заїду, а звідти треба таксі брати, бо на автобус не встигаю, а це дуже дорого. На одну лікарню йде 50% пенсії, – бідкається пані Галина, – а тут майже під хату приїхали, перевірили і ще й окуляри дали».

Усього маршрут медмобіля налічує 25 населених пунктів. Їхніх мешканців про приїзд “госпіталю на колесах” сповіщатиме місцевий староста.

Така соціальна ініціатива триватиме місяць.

Окрему подяку Благодійний фонд “МХП-Громаді” також висловлює Фонду «Підтримую Добрі Справи», який передав естафету медичного проєкту з Черкаської до Вінницької області.

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©