Координація влади і бізнесу задля економічного розвитку громади

10 березня у місті Ладижин відбулась зустріч між владою міста та місцевими підприємцями. Виконуючий обов’язки міського голови Ладижина Олександр Коломієць розпочав її з подяки підприємцям, за те що вони працюють у ці не легкі для країни часи, не зупиняються, розвиваються,  витрачають свій особистий час, допомагають  економіці міста, створюючи робочі місця.

Також Олександр Коломієць запропонував створити  у місті два рекламних каталоги,

  • рекламний каталог «Для бізнесу» (в ньому буде міститися інформація про підприємство чи підприємця, яку продукцію він виготовляє чи надає послуги . )
  • рекламний каталог «усіх інвестиційних привабливих об’єктів міста» (земельні ділянки, різні об’єкти, будівлі, тощо, які знаходяться у власності міста. Даний каталог спростить підприємцям та інвесторам пошук потрібної території, для здійснення підприємницької діяльності.)

Мета цих двох каталогів залучити якомога більше різноманітного бізнесу у наше місто, щоб покращувався на сам перед сервіс у місті, створювати нові робочі місця та збільшувати надходження до бюджету у вигляді податків, які своєю чергою будуть витрачатись на розвиток міста.

Бажаючих надати свої ідеї та пропозиції що до каталогу, прохання звертатись у відділ економіки в міській раді.

Очільник міста наголосив що одними із напрямків яким маємо займатись та розвивати, це сфера послуг, туризм, ресторани, кафе. Один із пунктів для цього, влада спрямовує свої зусилля видавати дозволи на переобладнання та торгівлю на перших поверхах в будинках. Головна мета  надавати найкращий сервіс та послуги жителям та гостям нашого міста.

Також піднімалось питання та обговорення стосовно вулиці Петра Кравчика, благоустрою міського пляжу, та ділянки біля міського парку. Олександр Коломієць запрошує усіх підприємців долучатися до цього обговорення та створення плану реалізації даних об’єктів.

«Підтримка підприємництва у місті»

У 2022 році виявили бажання  та долучились до програми підтримки підприємництва  6 підприємців,  з 10 запланованих місць.

У місті Ладижин з січня по грудень 2022 року, зареєстровано  45 фізичних осіб підприємців та 3 юридичні особи.  Загальна кількість зареєстрованих ФОП у нашому місті становить 779 осіб, з яких 740 діючих,  та 170 юридичних осіб, з яких 95 діючих. Показник кількості малих діючих підприємств на 10 тисяч наявного населення складає 38 одиниць, питома вага надходжень  від суб’єктів малого підприємництва в загальному бюджеті становить  за  2022 рік 7,5 відсотків.

Інформацію та умови що до підтримки підприємництва, можна знайти на сайті Ладижинської міської ради.

 

Програма «Громадський бюджет», благоустрій міста.

Програма «Громадський бюджет» була започаткована у 2022 році, та запланована по 2026 рік.  Щорічно з бюджету міста виділяються кошти у сумі 3 млн. грн, на реалізацію благоустрою міста. В 2022 долучилося до цієї програми 47 проектів, з яких переможцями стали 33 учасники які були затверджені координаційною радою. Темами переможців стали : дитячі спортивні майданчики,  облаштування територій, криниць, та все що повязано з благоустроєм міста.

 

Представник з центру зайнятості Марія Віталіївна, проінформувала про параграму «Рука допомоги» фінансова підтримка для ведення бізнесу, при прийомі безробітних громадян.

Ця програма являється поворотною. Розмір даної програми сягає 100-500 тис. грн. для малозабезпечених сімей. Терміном на три роки. При умові якщо підприємець бере на роботу ще двох осіб з малозабезпечених сімей така допомога може бути безповоротною.

Також важливою інформацією стало, що завдяки змінам у законодавстві під час військового стану, внесено зміни в закон «Про надання компенсаційних виплат фінансової підтримки малому та середньому бізнесу для працевлаштування безробітних громадян», якщо підприємець бере на роботу внутрішньо переміщену особу, з’являється можливість повернення двох мінімальних заробітних плат за цю особу.

Згідно з законом 2622 та постановою № 124  від 29 січна 2021 року «Про затвердження Порядку надання роботодавцям компенсацій за працевлаштування зареєстрованих безробітних», в ній вказано, якщо підприємець бере на роботу внутрішньо переміщену особу на рік,  вам  через місяць повертається мінімальна заробітна плата, таким чином за дану особу ви маєте можливість отримати 6 виплат протягом календарного року за цю особу. За більш детальною інформацією звертайтесь у Ладижинський міський центр зайнятості.

 

 

Керівник місцевого відділення Ощад Банку Катерина Володимирівна поінформувала про державні програми Гранти на власну справу.

Одна із програм «Є робота своя справа». Подача на участь у програмі відбувається через портал Дія, умови та інструкції з подання знаходяться на сайті або ж можна завітати у відділення Ощад Банку у місті Ладижин та отримати кваліфіковану консультацію.

Наразі зустріч з підприємцями пройшла у конструктивній розмові та у теплій атмосфері,  маємо надію що у кожного хто був присутній на цій зустрічі, з’явиться грана ідея та можливість для її реалізації та принесе користь нашому гарному місту.

 

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©