Дуальна освіта на Вінницькій птахофабриці вражає результатами

Дуальна форма освіти інтегрує теоретичне навчання студентів у закладах освіти із навчанням на робочих місцях – поєднує теорію та практичну складову

освітнього процесу. Водночас студент перебуває на підприємстві від 50-70% часу навчального циклу. Дуальна освіта дає змогу підготувати студентів відповідно до вимог бізнесу, а також забезпечує залучення талановитої молоді до співпраці з ВПФ.

Усього від старту проєкту, з 2021 року, участь у програмі прийняли 318 студентів. На сьогодні з них 80 продовжують стажуватися, а 89 переведено до основного штату працівників.

Одна з учасників дуальної освіти – Анна Мамалига. Дівчина навчається в Уманському Національному Університеті Садівництва на харчового технолога на 4 курсі. З березня 2023 працює у відділі якості в межах проєкту дуальної освіти. Каже, що обрала саме цю професію через бажання бачити та контролювати процес виготовлення продукції та брати участь у покращення її якості:

– У зв’язку із ситуацією, яка виникла у нашій країні, практично все моє навчання пройшло дистанційно. Навчальний заклад запропонував підприємства на базі яких ми можемо здобути нові практичні  знання та можливості за дуальною формою освіти. Мій вибір зупинився на Вінницькій птахофабриці. По – перше через те, що й мама й тато працюють тут. Від них я завжди чую захопленість роботою та підприємством. По – друге коли проїжджала повз птахофабрику, завжди було цікаво дізнатися із середини аспекти її роботи. Спочатку було складно, адже дуже багато нових людей із якими треба комунікувати, проте згодом я звикла і ввійшла в робочий ритм.

 

Анна й надалі планує продовжувати контракт із навчання за дуальною формою освіти, а після закінчення університету йти працювати на ВПФ.

Поділилася власною думкою про дуальну освіту й Наталія Ткачук, яка очолює на філії «Птахокомплекс» відділ якості:

– Це дуже хороший проєкт для студентів, який дає можливість розкрити потенціал та спробувати свої сили в інноваційному та одному з найбільших підприємств Європи. Навчаючи студентів, ми постійно оновлюємо свої знання і розвиваємось та ростемо разом з ними. Юний вік наших студентів – це одна з найбільших їх переваг. На перший погляд, розгубленість та хвилювання, швидко змінюється впевненістю у свої сили, новими професійними навичками та знаннями.

Марина Кушнір, фахівчиня з навчання, оцінки та розвитку персоналу, яка на ВПФ займається цим проєктом розповідає про дуальну освіту:

 

–  На мою думку це ідеальні умови для старту карʼєри та розвитку молодих талантів загалом. Це можливість одночасно навчатись в університеті або коледжі та працювати за спеціальністю, переймаючи досвід найкращих менторів, експертів провідної української компанії.

 

Суттєвою перевагою для компанії, є те, що студент інтегрується в систему підприємства, вивчає усі робочі моменти. На сьогодні ми співпрацюємо з понад 20 – ма навчальними закладами України різного рівня акредитації. І не зупиняємось на досягнутих результатах. Ми готові розширювати картографію навчальних закладів з якими співпрацюємо

Визначною подією у 2022 році, стало відкриття класу дуальної освіти на базі Ладижинського фахового коледжу. Аудиторія оснащена обладнанням, яке використовують філії «Птахокомплекс» та «Переробний комплекс». Основна мета відкриття класу ─ зменшити розрив між теоретичними знаннями та їх практичним застосуванням.

Один з прикладів успішного проходження дуальної освіти – Андрій Кошель. Хлопець навчався у Вінницькому торговельно – економічному інституті за напрямом харчові технології.

 

 

– У 2021 році на III курсі мені випала можливість разом з іншими студентами ВТЕІ поїхати на екскурсію до птахофабрики. Нам показали масштаби підприємства та можливості, які відкриваються перед працівниками. На зустрічі представники ВПФ запропонували співпрацю і ми стали «першопроходцями» для нашого університету в даній програмі. Через місяць після екскурсії я вже  розпочав новий формат навчання на базі птахофабрики”.

 

З інкубаторно – птахівничої станції стартував кар’єрний шлях хлопця. З першого дня Андрію все давалося легко. Колеги розповідають, що постійно проявляв інтерес в роботі та зарекомендував себе старанним працівником.

 

“У мені побачили потенціал, за що я вдячний керівництву і вже через пів року я їхав у Миронівську птахофабрику на рівні з працівниками ділитися досвідом у роботі. 

Згодом з’явилася можливість стати молодшим майстром на інкубаторно – птахівничій станції, проте моя любов до кулінарії вирішила все іншим чином.

 

Поспілкувавшись з керівництвом та залучившись їхньою підтримкою я відправив резюме в «МХП-РІТЕЙЛ». Відповідь не змусила чекати і мою кандидатуру вже розглядали на деякі посади.

 

Кумиром у кулінарії для мене був Алік Мкртчян і уявіть мій шок, коли на співбесіді мене зустрів цей гуру, за підсумками, якої я став керівником магазину “М’ясомаркет”, який знаходиться у місті Ладижин.

 

Дуальна освіта перевищила усі мої очікування. У нас, студентів вкладали усі можливі ресурси, для того, щоб ми розвивалися та вдосконалювалися.

 

Для тих, хто ще  думає іти за напрямом дуальної освіти чи ні – то однозначно іти. Не втрачайте можливості отримати практику, досвід, нові знання та розвиток у професії”.  

 

Переваги дуальної форми навчання:

  • студенти отримують можливість застосовувати свої знання в реальних умовах, що допомагає кращому засвоєнню матеріалу та розвитку практичних навичок;
  • випускники дуальних програм зазвичай мають кращі шанси отримати роботу, оскільки вони вже мають практичний досвід і контакти від робочого місця;
  • для багатьох студентів можливість здобувати реальний досвід роботи є мотиваційним фактором для активного навчання;
  • студенти, які успішно пройшли дуальну форму навчання, можуть отримати пропозицію про роботу у компанії, де вони здобували практичний досвід.

 

Новини компаній