Давайте поговоримо (23 випуск) Куди йти за правовою допомогою і що таке БПД?

16 листопада в ефірі Подільського радіо у проекті “Давайте поговоримо” спілкувалися про безоплатну правову допомогу з заступником начальника відділу Ладижинське бюро правової допомоги Гайсинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Дерещуком Олександром.
Повтор програми слухайте 21 листопада о 12 годині на хвилі 103,9 та онлайн.

Досить часто життя буває непередбачуваним і складається таким чином, що постає потреба в правовій допомозі. За такою допомогою люди звертаються до юристів та адвокатів. Але не завжди такі послуги є доступними для пересічних громадян. Відтак багато питань залишаються невирішеними тривалий час…  Немало громадян досі не знають про можливість отримати правову допомогу безоплатно.

Слухати запис програми:

Право громадян на безоплатну правову допомогу (БПД) закріплене в Конституції України, і починаючи з 2011 року в державі існує механізм реалізації цього права – саме тоді було прийнято Закон України «Про безоплатну правову допомогу».

Система безоплатної вторинної правової допомоги працює в Україні з 1 січня 2013 року. На першому етапі допомога надавалася лише у кримінальних провадженнях – підозрюваним, затриманим, а також тим, кому потрібне було представництво в судових засіданнях. Проте з 1 липня 2015 року по Україні були створені місцеві центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги, зокрема й у Гайсині. Третім етапом розвитку системи БПД стало відкриття з 1 вересня 2016 року відділів бюро правової допомоги, між іншим: Бершадського, Теплицького, Тростянецького, Чечельницького, Немирівського та Ладижинського, які перебувають під юрисдикцією Гайсинського місцевого центру.

Сьогодні відділ «Ладижинське бюро» правової допомоги Гайсинського місцевого центру з надання БВПД працює в таких напрямках:

  • надання правової інформації, консультацій і роз’яснень із правових питань, складання скарг та заяв, надання інших видів первинної правової допомоги;
  • здійснення представництва інтересів осіб, що мають право на безоплатну вторинну правову допомогу, у судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами, складення документів процесуального характеру;
  • правопросвітництво;
  • забезпечення роботи консультаційних пунктів доступу до безоплатної правової допомоги.

Українська система надання безоплатної правової допомоги – найбільша в Європі. Це один із найуспішніших соціальних проектів Міністерства юстиції України, Уряду та міжнародних партнерів. Разом з тим, система безоплатної правової допомоги продовжує розвиватися, прагнучи якнайкраще відповідати сучасним викликам.

Якщо Вам потрібна безкоштовна юридична консультація, звертайтеся до відділу «Ладижинське бюро» правової допомоги Гайсинського місцевого центру з надання БВПД за адресою: м. Ладижин, вул. П.Кравчика, б.33 чи зателефонуйте за номером (043-43) 6- 96-59.

Також хотів би наголосити, що  отримати правову допомогу можна в центрах та бюро системи БПД (усього в Україні їх понад 500) або дистанційно (телефоном чи онлайн).