Лікарі «Охматдиту» оглянули дітей Тростянця.

9 і 10 листопада лікарі «Охматдиту» оглянули дітей Тростянця.

Це вже шостий приїзд столичних медиків на Вінниччину в рамках проекту «Скарбничка здоровʼя», який реалізується спільно із Благодійним фондом «МХП – Громаді».

Маленькі пацієнти мали змогу проконсультуватися у 17 спеціалістів, здати аналізи, зробити ЕКГ та УЗД серця.

Мама Вікторія і її донечка Аріна поділилися, що планують відвідати алерголога, невропатолога та ортопеда-травматолога, оскільки є певні скарги. І коли дізналися від сімейного лікаря, що до Тростянця приїдуть лікарі з Охматдиту, вирішили обовʼязково скористатися такою можливістю.

Слухати новини:

 

Медведьєва Ольга Павлівна, керівник групи лікарів, завідувачка першого педіатричного відділення, лікар дитячий гематолог консультативно діагностичної поліклініки НДСЛ «Охматдит» розповіла про організацію приїзду:

⁃        Виїзд до Тростянця відбувся в рамках проекту, започаткованого у травні 2022 року. Його суть полягає в тому, що з початком війни багато дітей позбавлені висококваліфікованої медичної допомоги і мобільна бригада лікарів виїжджає на місця – це близько 15 вузьких спеціалістів високого рівня, які оглядають дітей, роблять на місці аналізи, обстеження і за один день пацієнти мають змогу отримати консультативний висновок. При потребі ми направляємо на дообстеження в нашу поліклініку або на госпіталізацію у профільні відділення нашої лікарні. З обладнання привезли гематологічний аналізатор крові, який дає змогу мати результат уже через 30-60 хв після забору крові, електрокардіографію і ехографію (або УЗД серця), також за потреби робимо аналіз сечі.

За 2 дні у Тростянці лікарі оглянули більше ніж 300 маленьких пацієнтів. Також, враховуючи ситуацію в області, на місці проводились експрес-тести на гепатит А, з закупівлею яких допоміг БФ «МХП-Громаді», з яким «Охматдит» співпрацює уже близько 9 місяців.

 

Враженнями від візиту столичних лікарів поділилась мама Анна з донечкою Русланою:

⁃        Ми вже встигли побувати у ЛОРа, нам дуже сподобалося. Все пояснили, дитину гарно оглянули, розповіли про варіанти лікування. У реєстратурі відразу розповіли, що нам робити, куди йти. Все сподобалось, організовано гарно. Ми давно хотіли повезти дитину в Охматдит, тому були раді почути, що вони приїдуть до нас.

Людмила Червонецька, голова селищної ради Тростянця, розповіла, що територіальна громада вже давно співпрацює з МХП, але такий проект реалізується вперше і для Тростянця це важлива подія.

⁃        Ми довго виборювали право на цей медичний проект, бачили що він успішно реалізується в містах. І хоча Тростянець – селище, ми також хотіли, щоб наші дітки отримали висококваліфіковані консультації лікарів. Саме тому звернулися до Благодійного фонду «МХП-Громаді» з тим, щоб організувати цей проект у наші громаді – а це 27 населених пунктів і близько 25 тисяч населення – і отримали згоду. Зі свого боку ми повинні були надати приміщення, умови для проведення прийому, а також повідомити у громаді, про те, що планується така подія і всі бажаючі мали змогу записатися. Так як все відбувається на території ліцею, було прийнято рішення на 2 дні перевести учнів на дистанційне навчання. Усі фінансові моменти взяв на себе Благодійний фонд «МХП-Громаді», за що ми дуже вдячні. Все було зроблено задля здоровʼя наших дітей, це найважливіше.

«Напрям громадського здоровʼя є одним із пріоритетних у роботі БФ «МХП-Громаді», особливо що стосується здоровʼя наших дітей, адже вони наше майбутнє. Цим проектом ми закликаємо батьків не чекати і вчасно проходити обстеження. Проект користується дуже великим попитом, адже в маленьких містах чи селах часто немає вузькопрофільних спеціалістів, а поїхати кудись не у всіх є можливість. За день один лікар може оглянути близько 100 дітей.» – коментує провідний фахівець із соціальних програм Благодійного фонду «МХП-Громаді» Анастасія Амосова.

Ми запитали в лікарів, з якими проблемами до них звертаються найчастіше.

Геля Андрій Сергійович, дитячий невролог НДСЛ «Охматдит» розповів, що проблеми, з якими найчастіше звертаються дітки – це порушення поведінки, головні болі, наслідки ураження мозку при народженні (або ж набуті), судомні або епілептичні напади. Таких пацієнтів він оглядає і за необхідності, направляє на дообстеження (МРТ, електроенцефалограма та ін.).

Поспілкувалися також з Владецькою Наталією Анатоліївною, дитячим офтальмологом, яка розповіла, що найголовнішою причиною погіршення дитячого зору є гаджети. Як правило, діти проводять з ними дуже багато часу (не 30-40 хвилин, а по декілька годин на день), що впливає на ще не сформоване око, яке в дітей формується до 7-8 років. Власне тому, вчасне виявлення порушення зору є дуже важливим для того, аби можна було вплинути на проблему і запобігти серйознішим наслідкам у майбутньому.

Крім того, варто відмітити, що в команді лікарів є психолог, що теж дуже важливо, оскільки в країні війна і дітки часто стикаються зі страхами та стресами.

«Під час попередніх оглядів було надано кваліфіковану лікарську консультацію більше ніж 2  тисячам маленьких пацієнтів. У цей важкий час, коли в країні війна, діти отримують стреси на фоні яких загострюються всі хронічні хвороби. Саме тому, сьогодні вони разом з батьками мають змогу отримати консультацію і рекомендації щодо харчування, використання гаджетів, здати аналізи, пройти обстеження – що для людей які проживають у селах є досить складно у плані доступності.», – розповіла Турчинська Леся, регіональний менеджер Благодійного фонду «МХП-Громаді».

Проект «Скарбничка здоровʼя» набирає обертів і функціонує не лише на території Вінниччини, а й в інших містах України. Благодійний фонд «МХП-громаді» і НДСЛ «Охматдит» роблять велику справу, забезпечуючи дітей доступом до висококваліфікованої медичної допомоги, що дуже важливо у цей нелегкий час.

 

Матеріал підготувала Майя Кучеренко

Фото Анна Сімонайц

Інформаційна служба Подільського радіо.

Будь-яке копіювання з цього сайту без вказування авторства суворо забороняється! Посилання на матеріал є обов’язковим ©