149 проєктів від громад отримають кошти на втілення: оголошено переможців конкурсу «Час діяти, Україно!»

Організатори конкурсу соціальних ініціатив «Час діяти, Україно!» оголосили переможців, які отримають до 100 тис. грн на втілення власних проєктів. Гранти підуть на розв’язання проблем в громадах та підтримку місцевих соціальних ініціатив. Цьогоріч було подано рекордну кількість заявок за чотири роки проєкту – 837.

 

«Ми не зупиняємо підтримку локальних проєктів під час війни. Навпаки, зараз відновлення та розвиток громад є ще більш актуальними. Адже постійно з’являються нові виклики: від будівництва укриттів, установки генераторів до створення класів безпеки. Також усе більше заявок надходить від тих громад, які вже отримували гранти. Вони продовжують розвиватися. З них беруть приклад сусідні громади й також подаються на конкурс. Громади все частіше позбуваються патерналізму й беруть відповідальність на себе за свій розвиток навіть під час повномасштабного вторгнення», – коментує Тетяна Волочай, директорка благодійного фонду «МХП-Громаді», який був організатором конкурсу.

Бюджет конкурсу становить майже 13 млн грн. Грантовий конкурс охоплює 12 областей України. Цьогоріч переможців визначали 10 експертів конкурсного комітету. Кожен з них – експерт у своїй галузі й регіоні.

 

Переможцями грантового конкурсу «Час діяти, Україно!» цьогоріч стали 149 проєктів. На першому місці за кількістю проєктів, які отримають гранти, – Вінницька область (32 гранти), на другому – Черкаська (29 грантів), на третьому – Київська (20 грантів). Всього в 10 областях є переможці, які отримають до 100 тисяч гривень на підтримку та реалізацію проєктів.

 

Напрями, які були підтримані:

  • системні проєкти в освіті, медицині, інфраструктурі – 90;
  • розвиток громадських просторів – 28;
  • збереження традицій та культурної спадщини – 13;
  • реабілітація ветеранів – 10;
  • енергетична безпека – 4;
  • інтеграція внутрішньо переміщених осіб – 4.

 

«Цьогоріч активно подавалися ініціативи від благодійних та громадських організацій – це 151 проєкт. Чимало пропозицій націлені на розвиток громадських просторів, освітніх та медичних проєктів, інфраструктури в малих містах та селах. Експерти конкурсного комітету також відзначили ініціативи, що направлені на реабілітацію  й  збереження традицій та культурної спадщини», – додає Володимир Панченко, керівник національних проєктів благодійного фонду «МХП-Громаді».

32 проєкти реалізують на Вінниччині в межах національного конкурсу «Час діяти, Україно!» Організаторами конкурсу є Фонд “МХП-Громаді” за підтримки Вінницької птахофабрики.
Гранти спрямують на розв’язання проблем в громадах та підтримку місцевих соціальних ініціатив. Зокрема, на реабілітацію ветеранів та ВПО, розвиток охорони здоров’я, освіти, створення громадських просторів. Загальна сума інвестицій складе майже 6 млн грн.

Повний перелік переможців опублікований на сайті конкурсу «Час діяти, Україно!».